US Open Tennis 2021 | Schedule of Play and Live Scores

Jamie Shaw in US Open 12 Sep 2021
A general view of the Arthur Ashe stadium (USA TODAY Network/SIPA USA/PA Images)

The 2021 US Open takes place in New York from August 30 to September 12, and you can follow the latest results and schedule here.

The fourth and final Grand Slam of the year will  be held on outdoor hard courts at the USTA Billie Jean King National Tennis Center, with both the men’s and women’s singles draws featuring 32 seeded players and a host of qualifiers and wildcards.

Matches are held across 15 courts, including the three show courts – Arthur Ashe Stadium, Louis Armstrong Stadium and Grandstand.

Dominic Thiem is the reigning men’s champion but will be absent from this year’s US Open due to a wrist injury.

Novak Djokovic is the number one seed and is aiming to become only the second man in the Open Era, after Rod Laver in 1969, to complete the Calendar Year Grand Slam.

Djokovic is also attempting to claim an outright record 21st major singles title and break a tie he currently holds with Roger Federer and Rafael Nadal.

Naomi Osaka secured her second women’s single title at the US Open in 2020 with a 1-6, 6-3, 6-3 victory over Victoria Azarenka in the final.

The Japanese star became the first player to win the US Open women’s singles title after losing the first set since Arantxa Sánchez Vicario in 1994.

Five-time champion Roger Federer and four-time champion Rafael Nadal will both miss out through injury, as will six-time women’s champion Serena Williams.

Former US Open champions in action include Andy Murray, Marin Čilić, Bianca Andreescu, Sloane Stephens and Angelique Kerber.

WATCH THE 2021 US OPEN STREAMED LIVE HERE (18+)

US Open 2021 Schedule

Date – Time Event Name Location
Monday 30 August 16:00 BST Men’s & women’s R1 matches Flushing Meadows
Tuesday 31 August 00:00 BST Men’s & women’s R1 matches Flushing Meadows
Tuesday 31 August 16:00 BST Men’s & women’s R1 matches Flushing Meadows
Wednesday 1 September 00:00 BST Men’s & women’s R1 matches Flushing Meadows
Wednesday 1 September 16:00 BST Men’s & women’s R2 matches Flushing Meadows
Thursday 2 September 00:00 BST Men’s & women’s R2 matches Flushing Meadows
Thursday 2 September 16:00 BST Men’s & women’s R2 matches Flushing Meadows
Friday 3 September 00:00 BST Men’s & women’s R2 matches Flushing Meadows
Friday 3 September 16:00 BST Men’s & women’s R3 matches Flushing Meadows
Saturday 4 September 00:00 BST Men’s & women’s R3 matches Flushing Meadows
Saturday 4 September 16:00 BST Men’s & women’s R3 matches Flushing Meadows
Sunday 5 September 00:00 BST Men’s & women’s R3 matches Roland Garros
Sunday 5 September 16:00 BST Men’s & women’s R16 matches Roland Garros
Monday 6 September 00:00 BST Men’s & women’s R16 matches Flushing Meadows
Monday 6 September 16:00 BST Men’s & women’s R16 matches Flushing Meadows
Tuesday 7 September 00:00 BST Men’s & women’s R16 matches Flushing Meadows
Tuesday 7 September 16:00 BST Men’s & women’s QFs Flushing Meadows
Wednesday 8 September 00:00 BST Men’s & women’s QFs Flushing Meadows
Wednesday 8 September 16:00 BST Men’s & women’s QFs Flushing Meadows
Thursday 9 September 00:00 BST Men’s & women’s QFs Flushing Meadows
Friday 10 September 00:00 BST Women’s Semi-Finals Flushing Meadows
Friday 10 September 21:00 BST Men’s Semi-Finals Flushing Meadows
Saturday 11 September 21:00 BST Women’s final Flushing Meadows
Sunday 12 September 21:00 BST Men’s final Flushing Meadows

 

Monday August 30

First Round

ARTHUR ASHE STADIUM (5pm BST onwards)
Madison Keys (USA) 3-6, 6-1, 6-7 Sloane Stephens (USA)
Andy Murray (GBR) 6-2, 6-7, 6-3, 3-6, 4-6 Stefanos Tsitsipas (GRE)
Not before 12am BST
Marie Bouzkova (CZE) 4-6, 1-6 Naomi Osaka (JPN)
Richard Gasquet (FRA) 4-6, 3-6, 1-6 Daniil Medvedev (RUS)

LOUIS ARMSTRONG STADIUM (4pm BST onwards)
Donna Vekic (CRO) 6-7, 6-7 Garbine Muguruza (ESP)
John Isner (USA) 6-7, 6-7, 3-6 Brandon Nakashima (USA)
Magda Linette (POL) 7-5, 3-6, 4-6 Coco Gauff (USA)
Not before 12am BST
Nina Stojanovic (SRB) 4-6, 7-6, 0-6 Aryna Sabalenka (BLR)
Roberto Bautista Agut (ESP) 6-3, 6-4, 6-0 Nick Kyrgios (AUS)

GRANDSTAND (4pm BST onwards)
Camila Giorgi (ITA) 4-6, 6-7 Simona Halep (ROU)
Andrey Rublev (RUS) 6-3, 7-6, 6-3 Ivo Karlovic (CRO)
Casper Ruud (NOR) 6-3, 6-2, 6-2 Yuichi Sugita (JPN)
Victoria Azarenka (BLR) 6-4, 6-0 Tereza Martincova (CZE)

COURT 17 (4pm BST onwards)
Evgeny Donskoy (RUS) 6-7, 6-3, 6-7, 6-7 Felix Auger-Aliassime (CAN)
Angelique Kerber (GER) 3-6, 6-4, 7-6 Dayana Yastreska (UKR)
Elina Svitolina (UKR) 6-2, 6-3 Rebecca Marino (CAN)
Not before 12am
Frances Tiafoe (USA) 7-6, 5-7, 6-3, 6-4 Christopher Eubanks (USA)

COURT 5 (4pm BST onwards)
Ricardis Berankis (LTU) 5-7, 3-6, 3-6 Diego Schwartzman (ARG)
Danielle Collins (USA) 6-2, 6-4 Carla Suarez Navarro (ESP)
Grigor Dimitrov (BUL) 6-1, 7-6, 6-3 Sam Riffice (USA)
Emma Navarro (USA) 1-6, 6-7 Christina McHale (USA)

COURT 10 (4pm BST onwards)
Thiago Monteiro (BRA) 3-6, 7-6, 4-6, 1-6 Dan Evans (GBR)
Heather Watson (GBR) 1-6, 4-6 Kaja Juvan (SLO)
Kristina Mladenovic (FRA) 6-2, 2-6, 3-6 Kamilla Rakhimova (RUS)
Cameron Norrie (GBR) 4-6, 4-6, 3-6 Carlos Alcaraz (ESP)

COURT 13 (4pm onwards)
Dusan Lajovic (SRB) 6-3, 7-5, 2-6, 6-4 Benoit Paire (FRA)
Marcos Giron (USA) 6-3, 6-4, 7-5 Antoine Hoang (FRA)
Alycia Parks (USA) 3-6, 5-7 Olga Danilovic (SRB)
Elise Mertens (BEL) 3-6, 7-6, 7-6 Rebecca Peterson (SWE)

COURT 4 (4pm onwards)
Yulia Putintseva (KAZ) 6-2, 6-7, 2-6 Kaia Kanepi (EST)
Mikhail Kukushkin (KAZ) 6-3, 6-4, 4-6, 4-6, 2-6 Pablo Andujar (ESP)
Marketa Vondrousova (CZE) 7-5, 6-0 Elena-Gabriela Ruse (ROU)
Guido Pella (ARG) 6-7, 6-3, 6-2, 6-2 Filip Krajinovic (SRB)

COURT 6 (4pm onwards)
Feliciano Lopez (ESP) 7-5, 6-7, 6-4, 3-6, 3-6 Bernabe Zapata Miralles (ESP)
Elena Rybakina (KAZ) 6-2, 6-3 Aliaksandra Sasnovich (BLR)
Ivana Jorovic (SRB) 2-6, 2-6 Maria Osorio Serrano (COL)
Miomir Kecmanovic (SRB) 7-6, 6-3, 5-7, 3-6, 4-6 Arthur Rinderknech (FRA)

COURT 7 (4pm onwards)
Jiri Vesely (CZE) 6-7, 6-4, 6-3, 6-7, 6-7 Kevin Anderson (RSA)
Marco Trungelliti (ARG) 5-7, 6-3, 7-5, 6-7, 6-4 Alejandro Davidovich Fokina (ESP)
Tsvetana Pironkova (BUL) 2-6, 1-6 Daria Kasatkina (RUS)
Alize Cornet (FRA) 5-7, 5-7 Ons Jabeur (TUN)

COURT 8 (4pm onwards)
Mayar Sherif (EGY) 6-4, 1-6, 1-6 Anhelina Kalinina (UKR)
Cristian Garin (CHI) 6-3, 4-6, 6-4, 7-6 Norbert Gombos (SVK)
Alex Molcan (SVK) 4-6, 6-3, 6-1, 6-1 Cem Ilkel (TUR)

COURT 9 (4pm onwards)
Peter Gojowczyk (GER) 1-6, 6-1, 6-2, 5-7, 6-4 Ugo Humbert (FRA)
Pierre-Hugues Herbert (FRA) 6-3, 6-4, 4-6, 3-6, 3-6 Adrian Mannarino (FRA)
Rebeka Masarova (ESP) 6-7, 7-6, 7-6 Ana Bogdan (ROU)
Valentini Grammatikopoulou (GRE) 6-3, 6-2 Anna Blinkova (RUS)

COURT 11 (4pm onwards)
Ann Li (USA) 5-7, 1-6 Kristina Kucova (SVK)
Marin Cilic (CRO) 7-6, 7-6, 2-6, 1-6, 0-2 ret Philipp Kohlschreiber (GER)
Barbora Krejcikova (CZE) 6-0, 6-4 Astra Sharma (AUS)
Dominik Koepfer (GER) 6-4, 3-6, 4-6, 6-3, 6-4 Quentin Halys (FRA)

COURT 12 (4pm onwards)
Facundo Bagnis (ARG) 6-3, 6-3, 6-3 Taro Daniel (JPN)
Sara Errani (ITA) 3-6, 2-6 Ekaterina Alexandrova (RUS)
Andrea Petkovic 6-2, 7-6 Irina-Camelia Begu (ROU)
Kamil Majchrzak (POL) 4-6, 2-6, 6-3, 1-6 Emil Ruusuvuori (FIN)

COURT 14 (4pm onwards)
Leylah Fernandez (CAN) 7-6, 6-2 Ana Konjuh (CRO)
Pedro Martinez (ESP) 4-6, 4-6, 7-6, 6-2, 6-2 James Duckworth (AUS)
Alexei Popyrin (AUS) 6-3, 6-7, 6-3, 6-3 Radu Albot (MDA)
Bernarda Pera (USA) 4-6, 6-7 Tamara Zidansek (SLO)

COURT 15 (4pm onwards)
Henri Laaksonen (SUI) 7-6, 7-6, 6-1 John Millman (AUS)
Caroline Garcia (FRA) 6-7, 6-4, 6-2 Harriet Dart (GBR)
Botic Van de Zandschulp (NED) 2-6, 3-6, 6-4, 7-5, 6-3 Carlos Taberner (ESP)
Jasmine Paolini (ITA) 6-3, 6-4 Yaroslava Shvedova (KAZ)

Tuesday August 31

First Round

ARTHUR ASHE STADIUM (5pm BST onwards)
Alexander Zverev (GER) 6-4, 7-5, 6-2 Sam Querrey (USA)
Ash Barty (AUS) 6-1, 7-6 Vera Zvonareva (RUS)
Not before 12am BST
Novak Djokovic (SRB) 6-1, 6-7, 6-2, 6-1 Holger Rune (DEN)
Viktorija Golubic (SUI) 5-7, 6-4, 5-7 Bianca Andreescu (CAN)

LOUIS ARMSTRONG STADIUM (4pm BST onwards)
Karolina Pliskova (CZE) 6-3, 6-4 Catherine McNally (USA)
Emma Raducanu (GBR) 6-2, 6-3 Stefanie Vogele
Federico Delbonis (ARG) 2-6, 2-6, 3-6 Denis Shapovalov (CAN)
Not before 12:00am BST
Alison Riske (USA) 4-6, 2-6 Anastasia Pavlyuchenkova (RUS)
Taylor Fritz (USA) 7-6, 6-2, 1-6, 6-4 Alex de Minaur (AUS)

GRANDSTAND (4pm BST onwards)
Salvatore Caruso (ITA) 1-6, 1-6, 7-5, 3-6 Kei Nishikori (JPN)
Jeremy Chardy (FRA) 6-7, 6-7, 3-6 Matteo Berrettini (ITA)
Jamie Loeb (USA) 3-6, 4-6 Iga Swiatek (POL)
Petra Kvitova (CZE) 6-1, 6-2 Polona Hercog (SLO)

COURT 17 (4pm BST onwards)
Soonwoo Kwon (KOR) 6-7, 4-6, 4-6 Reilly Opelka (USA)
Belinda Bencic (SUI) 6-4, 6-4 Arantxa Rus (NED)
Gael Monfils (FRA) 6-3, 6-2, 6-2 Federico Coria (ARG)
Not before 10pm BST
Anastasia Potapova (RUS) 2-6, 2-6 Jessica Pegula (USA)

COURT 5 (4pm BST onwards)
Mackenzie Mcdonald (USA) 6-2, 7-5, 6-3 David Goffin (BEL)
Zarina Diyas (KAZ) 5-7, 2-6 Amanda Anisimova (USA)
Sebastian Korda [ret] (USA) 2-6, 1-2 Nikoloz Basilashvili (GEO)
Shelby Rogers (USA) 6-4, 6-0 Madison Brengle (USA)

COURT 10 (4pm BST onwards)
M. Kostyuk (UKR) 4-6, 3-6 M. Sakkari (GRE)
Paula Badosa (ESP) 6-4, 6-3 Alison Van Uytvanck (BEL)
Max Purcell (AUS) 4-6, 2-6, 6-4, 2-6 Jannik Sinner (ITA)
Fabio Fognini (ITA) 6-2, 6-3, 1-6, 3-6, 6-7 Vasek Pospisil (CAN)

COURT 13 (4pm BST onwards)
Aslan Karatsev (RUS) 7-5, 1-6, 6-3, 6-2 Jaume Munar (ESP)
Fiona Ferro (FRA) 6-1, 6-4 Nao Hibino (JPN)
Yoshihito Nishioka (JPN) 7-6, 2-6, 4-6, 2-6 Jack Sock (USA)
Misaki Doi (JPN) 7-6, 6-3 Storm Sanders (AUS)

COURT 4 (4pm BST onwards)
Hailey Baptiste (USA) 3-6, 4-6 Shuai Zhang (CHN)
Martina Trevisan (ITA) 6-1, 7-5 Coco Vandeweghe (USA)
Pablo Carreno Busta (ESP) 7-5, 6-4, 1-6, 4-6, 6-7 Maxime Cressy (USA)
Jenson Brooksby (USA) 7-5, 6-2, 5-7, 6-3 Mikael Ymer (SWE)

COURT 6 (4pm BST onwards)
Karen Khachanov (RUS) 4-6, 6-1, 6-4, 3-6, 2-6 Lloyd Harris (RSA)
Clara Burel (FRA) 5-7, 0-6 Clara Tauson (DEN)
Steve Johnson (USA) 5-7, 7-6, 7-6, 6-3 Maxi Marterer (GER)
Karolina Muchova (CZE) 2-6, 6-7 Sara Sorribes Tormo (ESP)

COURT 7 (4pm BST onwards)
Lorenzo Musetti (ITA) 6-7, 6-4, 6-1, 6-3 E. Nava (USA)
Oscar Otte (GER) 6-7, 7-5, 7-6, 7-6 Lorenzo Sonego (ITA)
Anett Kontaveit (EST) 6-3, 6-0 Samantha Stosur (AUS)
Su-wei Hsieh (TPE) 6-1, 6-4 Claire Liu (USA)

COURT 8 (4pm BST onwards)
Anastasija Sevastova (LAT) 6-7, 3-6 Katerina Siniakova (CZE)
Andreas Seppi (ITA) 2-6, 7-5, 6-4, 2-6, 7-6 Marton Fucsovics (HUN)
Marco Cecchinato (ITA) 6-7, 7-5, 4-6, 4-6 Zachary Svajda (USA)

COURT 9 (4pm BST onwards)
Pablo Cuevas (URU) 1-6, 3-6, 1-6 Ernesto Escobedo (USA)
Varvara Gracheva (RUS) 5-7, 6-0, 6-2 Nuria Parrizas Diaz (ESP)
Tallon Griekspoor (NED) 2-6, 7-6, 4-6, 6-4, 7-5 Jan-Lennard Struff (GER)
Ludmilla Samsonova (RUS) 6-3, 6-2 Katie Boulter (GBR)

COURT 11 (4pm BST onwards)
Ajla Tomljanovic (AUS) 6-3, 6-1 Katie Volynets (USA)
Hubert Hurkacz (POL) 6-3, 6-4, 6-3 Egor Gerasimov (BLR)
Anna Karolina Schmiedlova (SVK) 7-5, 6-7, 6-3 Ashlyn Krueger (USA)
Tennys Sandgren (USA) 6-7, 3-6, 4-6 Ilya Ivashka (BLR)

COURT 12 (4pm BST onwards)
Dalma Galfi (HUN) 3-6, 2-6 Petra Martic (CRO)
Yannick Hanfmann (GER) 0-6, 6-4, 2-6, 1-6 Alexander Bublik (KAZ)
Roberto Carballes Baena (ESP) 7-6, 6-2, 1-6, 6-3 Tommy Paul (USA)
Lauren Davis (USA) 6-2, 2-6, 6-3 Viktoriya Tomova (BUL)

COURT 14 (4pm BST onwards)
Albert Ramos-Vinolas (ESP) 6-1, 5-7, 5-7, 7-5, 6-4 Lucas Pouille (FRA)
Corentin Moutet (FRA) 6-4, 7-5, 7-6 Stefano Travaglia (ITA)
Sorana Cirstea (ROU) 7-6, 3-6, 6-0 Veronika Kudermetova (RUS)
Greet Minnen (LAT) 6-4, 1-6, 6-3 Nadia Podoroska (ARG)

COURT 15 (4pm BST onwards)
Denis Kudla (USA) 4-6, 6-3, 7-5, 7-6 Laslo Djere (SRB)
Jordan Thompson (AUS) 4-6, 6-3, 7-5, 2-6, 7-6 Gianluca Mager (ITA)
Cristina Bucsa (ESP) 3-6, 4-6 Jil Teichmann (SUI)
Danka Kovinic (MNE) 4-6, 3-6 Kristyna Pliskova (CZE)

Wednesday September 1

Second Round

ARTHUR ASHE STADIUM (5pm BST onwards)
Naomi Osaka (Japan) W/O Olga Danilovic (Serbia)
Dominik Koepfer (Germany) 4-6, 1-6, 2-6 Daniil Medvedev (Russia)
Sloane Stephens (U.S.) 6-4, 6-2 Cori Gauff (U.S)
Adrian Mannarino (France) 3-6, 4-6, 7-6, 0-6 Stefanos Tsitsipas (Greece)

LOUIS ARMSTRONG STADIUM (4pm BST onwards)
Andrea Petkovic (Germany) 4-6, 2-6 Garbine Muguruza (Spain)
Victoria Azarenka (Belarus) 6-3, 7-6 Jasmine Paolini (Italy)
Frances Tiafoe (U.S.) 6-1, 6-2, 7-5 Guido Pella (Argentina)
Kevin Anderson (South Africa) 6-7, 3-6, 4-6 Diego Schwartzman (Argentina)

GRANDSTAND (4pm BST onwards)
Andrey Rublev (RUS) 7-6, 6-7, 6-1, 6-1 Pedro Martinez (ESP)
Tamara Zidansek (SLO) 3-6, 1-6 Aryna Sabalenka (BLR)

COURT 17 (4pm BST onwards)
Elina Svitolina (UKR) 6-2, 7-5 Rebeka Masarova (ESP)
Kristina Kucova (SVK) 3-6, 1-6 Simona Halep (ROU)

COURT 5 (4pm BST onwards)
Grigor Dimitrov (BUL) [ret] 6-7, 6-7, 0-4 Alexei Popyrin (AUS)
Bernabe Zapata Miralles (ESP) 6-7, 3-6, 2-6 Felix Auger-Aliassime (CAN)

COURT 10 (4pm BST onwards)
Marcos Giron (USA) 4-6, 6-7, 6-2, 3-6 Dan Evans (GBR)
Elena Rybakina (KAZ) 6-1, 6-4 Caroline Garcia (FRA)

COURT 13 (4pm BST onwards)
Casper Ruud (NOR) 6-3, 4-6, 3-6, 4-6 Botic Van de Zandschulp (NED)
Barbora Krejcikova (CZE) 6-3, 6-1 Christina McHale (USA)

COURT 4 (4pm BST onwards)
Elise Mertens (BEL) 6-2, 6-2 Valentini Grammatikopoulou (GRE)

COURT 6 (4pm BST onwards)
Carlos Alcaraz (ESP) 7-6, 4-6, 6-1, 6-4 Arthur Rinderknech (FRA)
Kamilla Rakhimova (RUS) 6-4, 6-1 Ekaterina Alexandrova (RUS)

COURT 7 (4pm BST onwards)
Maria Camila Osorio Serrano (COL) 0-6, 1-6 Ons Jabeur (TUN)
Marketa Vondrousova (CZE) 6-3, 4-6, 4-6 Daria Kasatkina (RUS)

COURT 8 (4pm BST onwards)
Dusan Lajovic (SRB) 6-2, 4-6, 6-2, 5-7, 4-6 Peter Gojowczyk (GER)

COURT 9 (4pm BST onwards)
Philipp Kohlschreiber (GER) 4-6, 3-6, 1-6 Pablo Andujar (ESP)

COURT 11 (4pm BST onwards)
Kaia Kanepi (EST) 5-7, 5-7 Leylah Annie Fernandez (CAN)
Roberto Bautista Agut (ESP) 6-1, 6-3, 6-2 Emil Ruusuvuori (FIN)

COURT 12 (4pm BST onwards)
Brandon Nakashima (USA) 3-6, 6-3, 6-1, 2-6, 4-6 Alex Molcan (SVK)
Danille Collins (USA) 6-4, 6-2 Kaja Juvan (SLO)

COURT 14 (4pm BST onwards)
Cristian Garin (CHI) 6-3, 6-7, 2-6, 4-6 Henri Laaksonen (SUI)

COURT 15 (4pm BST onwards)
Facundo Bagnis (ARG) 7-6, 4-6, 6-3, 6-3 Marco Trungelliti (ARG)

Thursday September 2

Second Round

ARTHUR ASHE STADIUM (5pm BST onwards)
Ash Barty (Australia) 6-1, 7-5 Claura Tauson (Denmark)
Alex Zverev (Germany) 6-1, 6-0, 6-3 Albert Ramos-Vinolas (Spain)
Novak Djokovic (Serbia) 6-2, 6-3, 6-2 Tallon Griekspoor (Netherlands)
Karolina Pliskova (Czech Republic) 7-5, 6-7, 7-6 Amanda Anisimova (USA)

LOUIS ARMSTRONG STADIUM (4pm BST onwards)
Belinda Bencic (Switzerland) 6-3, 6-1 Martina Trevisan (Italy)
Petra Kvitova (Czech Republic) 7-6, 6-2 Karolina Pliskova (Czech Republic)
Gael Monfils (France) 7-5, 4-6, 6-4, 6-4 Steve Johnson (USA)
Lauren Davis (USA) 4-6, 4-6 Bianca Andreescu (Canada)
Roberto Carballes Baena (Spain) 6-7, 3-6, 0-6 Denis Shapovalov (Canada)

GRANDSTAND (4pm BST onwards)
Katerina Siniakova (Czech Republic) 4-6, 2-6 Maria Sakkari (Greece)
Corentin Moutet (France) 6-7, 6-4, 4-6, 3-6 Matteo Berrettini (Italy)
Angelique Kerber (Germany) 6-3, 6-2 Anhelina Kalinina (Ukraine)
Jenson Brooksby (USA) 6-7, 7-6, 7-5, 6-2 Taylor Fritz (USA)

COURT 17 (4pm BST onwards)
Lorenzo Musetti (Italy) 6-7, 5-7, 4-6 Reilly Opelka (USA)
M. Doi (Japan) 3-6, 2-6 J. Pegula (USA)
Kei Nishikori (Japan) 7-6, 6-3, 6-7, 2-6, 6-3 M. McDonald (USA)

COURT 5 (4pm BST onwards)
F. Ferro (France) 6-3, 6-7, 0-6 Iga Swiatek (Poland)
Hubert Hurkacz (Poland) 6-2, 4-6, 4-6, 6-7 A. Seppi (Italy)
Jack Sock (USA) 7-6, 6-7, 6-4, 4-6, 6-3 A. Bublik (Kazakhstan)
Ajla Tomljanovic (Australia) 7-6, 6-4 Peta Martic (Croatia)

COURT 10 (4pm BST onwards)
S. Zhang (China) 2-6, 4-6 E. Radacanu (Great Britain)
V. Pospisil (Canada) 3-6, 4-6, 6-7 I. Ivashka (Belarus)
Z. Svajda (USA) 3-6, 7-6, 6-7, 4-6 J. Sinner (Italy)

COURT 13 (4pm BST onwards)
A. Schmiedlova (Slovakia) 2-6, 7-5, 2-6 A. Pavlyuchenkova (Russia)
D. Kudla (USA) 4-6, 4-6, 2-6 Oscar Otte (Germany)

COURT 4 (4pm BST onwards)
P. Badosa (Spain) 4-6, 4-6 V. Gracheva (Russia)
G. Minnen (Belgium) 6-4, 6-4 L. Samsonova (Russia)

COURT 7 (4pm BST onwards)
L. Norris (South Africa) 6-4, 6-4, 6-2 E. Escobedo (USA)

COURT 11 (4pm BST onwards)
A. Kontaveit (Estonia) 6-4, 6-1 J. Teichmann (Switzerland)
A. Karatsev (Russia) 3-6, 3-6, 7-5, 7-6, 6-1 J. Thompson (Australia)
S. Rogers (USA) 7-5, 6-2 S. Cirstea (Romania)

COURT 12 (4pm BST onwards)
S. Sorribes Tormo (Spain) 6-1, 6-3 S. Hsieh (Chinese Teipei)
M. Cressy (USA) 6-7, 3-6, 5-7 N. Basilashvili (Georgia)

Friday September 3

Third Round

ARTHUR ASHE STADIUM (5pm BST onwards)
V. Azarenka (18) 4-6, 6-3, 2-6 G. Muguruza (9)
Carlos Alcaraz 6-3, 4-6, 7-6, 0-6, 7-6 Stefanos Tsitsipas (3)
L. Fernandez 5-7, 7-6, 6-4 Naomi Osaka (3)
Andrey Rublev (5) 6-4, 3-6, 6-7, 6-4, 1-6 Frances Tiafoe

LOUIS ARMSTRONG STADIUM (4pm BST onwards)
Elena Rybakina (19) 6-7, 6-4, 3-6 Simona Halep (12)
Pablo Andujar 0-6, 4-6, 3-6 Daniil Medvedev (2)
Angelique Kerber (16) 5-7, 6-2, 6-3 Sloane Stephens
Roberto Bautista Agut (18) 3-6, 4-6, 6-4, 6-3, 3-6 Felix Auger-Aliassime (12)
Danille Collins (26) 3-6, 3-6 Aryna Sabalenka (2)

GRANDSTAND (4pm BST onwards)
H. Laaksonen 6-3, 3-6, 1-6, 4-6 P. Gojowczyk
B. Krejcikova (8) 6-4, 6-2 K. Rakhimova
E. Svitolina (5) 6-4, 6-2 D. Kasatkina (25)
A. Molcan 4-6, 3-6, 3-6 Diego Schwartzman (11)

COURT 17 (4pm BST onwards)
Alexei Popyrin 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 6-7 Dan Evans (24)
Botic Van De Zandschlup 3-6, 6-0, 6-2, 6-2 Facundo Bagnis
Elise Mertens (15) 6-3, 7-5 Ons Jabuer (20)

Saturday September 4

Third Round

ARTHUR ASHE STADIUM (5pm BST onwards)
Petra Kvitova (10) 4-6, 3-6 Maria Sakkari (17)
Novak Djokovic (1) 6-7, 6-3, 6-3, 6-2 Kei Nishikori
Ash Barty (1) 2-6, 6-1, 6-7 Shelby Rogers
Alexander Zverev (4) 3-6, 6-2, 6-3, 2-1 [ret] Jack Sock

LOUIS ARMSTRONG STADIUM (4pm BST onwards)
Greet Minnen 1-6, 2-6 Bianca Andreescu (6)
Belinda Bencic (11) 6-2, 6-4 Jessica Pegula (23)
Gael Monfils (13) 6-7, 2-6, 6-4, 6-4, 4-6 Jannik Sinner (13)
Lloyd Harris 6-4, 6-4, 6-4 Denis Shapovalov (7)
Varvara Gracheva 1-6, 4-6 Anastasia Pavlyuchenkova (14)

GRANDSTAND (4pm BST onwards)
Ilya Ivashka 7-6, 2-6, 4-6, 6-2, 3-6 Matteo Berrettini (6)
Anett Kontavelt (28) 3-6, 6-4, 3-6 Iga Swiatek (7)
Karolina Pliskova (4) 6-3, 6-2 Ajla Tomljanovic
Nikoloz Basilashvili 6-7, 3-6, 4-6 Reilly Opelka (22)

COURT 17 (4pm BST onwards)
Andreas Seppi 3-6, 4-6, 6-2, 5-7 Oscar Otte
Sara Sorribes Tormo 0-6, 1-6 Emma Raducanu
Aslan Karatsev (21) 2-6, 6-3, 6-2, 3-6, 3-6 Jenson Brooksby

Sunday September 5

Fourth Round

Arthur Ashe Stadium (5pm)
Elina Svitolina 6-3, 6-3 Simona Halep
Dan Evans 3-6, 4-6, 3-6 Daniil Medvedev
Not before 12am
Frances Tiafoe 6-4, 2-6, 6-7, 4-6 Felix Auger-Aliassime
Barbora Krejcikova 6-3, 7-6 Garbine Muguruza

Louis Armstrong Stadium (4pm BST onwards)
Botic Van de Zandschulp 6-3, 6-4, 5-7, 5-7, 6-1 Diego Schwartzman
Angelique Kerber 6-4, 6-7, 2-6 Leylah Fernandez
Elise Mertens 4-6, 1-6 Aryna Sabalenka

Grandstand (4pm onwards)
Carlos Alcaraz 5-7, 6-1, 5-7, 6-2, 6-0 Peter Gojowczyk

Monday September 6

Fourth Round

Arthur Ashe Stadium (5pm BST onwards)
Alexander Zverev 6-4, 6-4, 7-6 Jannik Sinner
Shelby Rogers 2-6, 1-6 Emma Raducanu
Not before 12am BST
Novak Djokovic 1-6, 6-3, 6-2, 6-2 Jenson Brooksby
Maria Sakkari 6-7, 7-6, 6-3 Bianca Andreescu

Louis Armstrong Stadium (4pm BST onwards)
Belinda Bencic 7-6, 6-3 Iga Swiatek
Reilly Opelka 7-6, 4-6, 1-6, 3-6 Lloyd Harris
Not before 8pm BST
Oscar Otte 4-6, 6-3, 3-6. 2-6 Matteo Berrettini

Grandstand (9pm BST)
Karolina Pliskova 7-5, 6-4 Anastasia Pavlyuchenkova

Tuesday September 7

Quarter-Finals

Arthur Ashe Stadium (5pm BST onwards)
Botic Van de Zandschulp 3-6, 0-6, 6-4, 5-7 Daniil Medvedev
Elina Svitolina 3-6, 6-3, 6-7 Leylah Fernandez
Not before 12am
Barbora Krejcikova 1-6, 4-6 Aryna Sabalenka
Felix Auger-Aliassime 6-3, 3-1 [ret] Carlos Alcaraz

Wednesday September 8

Quarter-Finals

Arthur Ashe Stadium (5pm BST onwards)
Emma Raducanu 6-3, 6-4 Belinda Bencic
Alexander Zverev 7-6, 6-3, 6-4 Lloyd Harris

Not before 12am BST
Karolina Pliskova 4-6, 4-6 Maria Sakkari
Novak Djokovic 5-7, 6-2, 6-2, 6-3 Matteo Berrettini

Thursday September 9

Semi-Finals

Arthur Ashe Stadium (12am BST onwards)
Aryna Sabalenka (2) 6-7, 6-4, 4-6 Leylah Fernandez
Emma Raducanu 6-1, 6-4 Maria Sakkari

Friday September 10

Semi-Finals

Arthur Ashe Stadium (Not before 8pm BST)
Felix Auger-Aliassime (12) v Daniil Medvedev (2)
Novak Djokovic (1) v Alexander Zverev (4)

Saturday September 11

Ladies’ Final

Arthur Ashe Stadium (9pm BST)
Emma Raducanu 6-4, 6-3 Leylah Fernandez

Sunday September 11

Men’s Final

Arthur Ashe Stadium (9pm BST)
Novak Djokovic (1) 4-6, 4-6, 4-6 Daniil Medvedev (2)

Latest Tennis Offers

  • Watch all Davis Cup matches streamed live
  • Get up to £100 in Bet Credits when you register
  • Risk-Free Bet of up to £20 when you register
  • Access to Live Tennis Streaming
  • Daily enhanced odds specials & acca insurance